Jak vybrat zahradní domek Tisk Email

Zahradní domek je velice užitečná a všestranná součást zahrady. Pokud i vy chcete začít výhod zahradního domku využívat, je třeba nějaký koupit. Poradíme vám, jak vybrat ten pravý zahradní domek!

Využití zahradního domku je opravdu všestranné. V klasických zahradních domcích lze skladovat zahradní nářadí, sekačku, gril popř. zahradní nábytek. Ale jsou i domky, ve kterých je možné najít v létě příjemný stín a odpočinek.

Chcete i vy zahradní domek? Pak je třeba začít uvažovat nad tím, jaký zvolit. V opravdu široké nabídce zahradních domků se lze lehce ztratit. proto jsme pro vás připravili pár tipů, jak vybrat a koupit zahradní domek vhodné právě pro vás a splňující vaše potřeby.

1. Velikost

Velikost zahradního domku by měla vycházet hned z několika věcí. První věcí je velikost zahrady a tou druhou vaše potřeby. Je důležité, aby domek přirozeně svým vzhledem zapadal do rázu vaší zahrady. Velikost a styl zahradního domku se odvíjí také od vašich potřeb. Pokud chcete domek pouze jako sklad na nářadí, zahradní techniku, nábytek atd., pak vám bude stačit domek menší velikosti. V případě, že chcete domek využívat také k relaxaci a odpočinku, pak zvolte domek větší s přední stříškou nebo malou terasou.

2. Design

V současné době je nabídka zahradních domků opravdu široká. Vybrat si tedy domek podle svého vkusu není žádný problém. V nabídce jsou domky s terasami, s rovnou střechou, áčkovou střechou, jedním nebo více okny, se spaním v podkroví atd. Je tedy čistě na vás, jaký design domku zvolíte. Jediné, co by jste měli vzít v potaz je to, aby se domek hodil do rázu vaší zahrady a ladil s domem rodinným.

3. Materiál

Zahradní domky jsou většinou vyrobené ze smrkového dřeva. Jiné typy dřeva jsou také k sehnání, jejich cena je ovšem jiná. Panelovou konstrukci mají zahradní domky garážových a méně kvalitních výrobců (konstrukce je pobita palubkami), ideální je konstrukce srubová, kterou mají téměř všechny naše výrobky.

Co se týká střechy, tak i zde je možno vybrat z několika variant. Převážná většina domků má tzv. sedlovou střechu. Při výběru střešní krytiny budete vybírat plechu, asfaltové šindele nebo pískovcové lepenky. Většina lidí se snaží střešní krytinu barevně sladit s krytinou na velkém domě.

4. Dveře

Ač se to může zdát jako maličkost, přesto je volba dveří důležitým rozhodnutím. Myslet byste měli na to, co všechno hodláte v domku uskladňovat. Většina lidí volí dveře jednokřídlé, ty jsou ovšem příliš malé v případě protáhnutí sekačky nebo jiné rozměrné techniky. Doporučujeme volit dveře dvoukřídlé, které jsou dostatečně široké k protáhnutí velkých předmětů.

 

5. Firma

Správné zvolení firmy, u které domek koupíte vám může leccos ulehčit. Některé společnosti svým zákazníkům domek pomohou vybrat, následně ho dovezou a smontují. Jde o služby, za které se vyplatí si připlatit. Montáž zahradního domku není zrovna lehkou skládačkou. U nás se samozřejmě nikdy nespletete a vše profesionálně smontujeme.

Vždy myslete na to, k čemu má domek složit a podle toho volte. Nejdůležitější je, aby byl domek funkční, praktický a snadno přístupný. Svou zahradu můžete zvelebit také o zahradní altán.

 

 

 

BARPEX Group s.r.o.


Telefon: 
604 318 495 

 

E-mail:

 

obchod@chatky-sauny.cz 

Košík

 

Používané výrazy při hledání:

Víkendové chatky, dřevěné chatky stavebnice, dřevostavby, zahradní chatky, dřevěná chata, domky, sruby, roubenka, levně, dřevěný zahradní domek, dřevostavba, výroba, prodej, nízkonákladové bydlení, mobilheim alternativa, srubový dům, rozvoz a montáž celá ČR, srub, srubové domy, akce, výprodej, roubenky, Bauhaus, Baumax, OBI, Hornbach, zahradne chatky prodej, chatky do kempu