Vítejte na webu BARPEX Group s.r.o.

Pokud chcete chcete vyrobit dřevěný dům nebo chatu dle vlastního návrhu, kontaktujte nás na stránkách naší dceřiné výrobní společnosti Wooden House s.r.o. www.woodenhouse.cz Na počítačem řízené CNC lince vám vyrobíme pasivní dvouplášťovou stavbu zateplenou PUR deskami nebo jednoplášť pro běžnou rekreaci.

Díky výhodným cenám dřeva nyní v akci včechny chatky z 28 mm stěnovnic vyrobíme z téměř 2x tlustšího 50 mm materiálu za stejnou cenu.

Příprava podloží pod chatku

Před montáží zahradního domku či chatky je důležité připravit vhodnou základovou plochu, na které bude chatka postavena. Podkladová plocha by měla být pevná a rovná, vyvýšená cca 5-15 cm nad okolním terénem. Velikost podkladové desky by měla být stejná jako rozměry vnějších stěn chatky (bez přesahů).

 

Uvážlivě zvolte místo, na kterém budete domek stavět. Dbejte na to, aby vámi vybrané místo bylo co nejrovnější. Jako podklad doporučujeme:

a) Zhutnělé štěrkové podloží a pod nosné hranoly velké betonové dlaždice - mohou být i s mezerami do 20 cm (vhodné pro domky na nářadí a menší zahradní chatky do 16 m2);


b) Dlažba na pevném podkladu nebo zámková dlažba pod celou plochou chatky (pro místa s měkkým terénem, domky s větší zátěží podlahy nebo střechy);


c) Litá betonová plocha s kari sítí, po obvodu ztracené bednění (pro zahradní domky nad 16 m2 a chatky z vysokou zátěží podlahy a střešní konstrukce; nutné i tam, kde se předpokládá pohyb terénu, nebo je v blízkosti vodoteč). Chaty jsou poměrně lehké, srub 100 mváží jen 9 tun, takže beton stačí 10 - 15 cm

d) Samonosný podlahový rošt a zemní vruty
Velmi dobrou alternativou je podklad vytvořený pomocí samonosného základového roštu zakotveného do země pomocí zemních vrutů. Výhodou tohoto řešení je rychlá montáž, základy lze okamžitě zatížit – odpadá technologická přestávka při betonáži. Žádné kopání a odvoz vykopané hlíny. Vruty jsou testovány na tlakovou, tahovou i boční zátěž. Tato stavba lze také kdykoli odstranit nebo přemístit jinam, takže je šetrná k přírodě. Pod chatkou může proudit vzduch a tak zespodu nevlhne. Nevýhodou pak může být, že je nelze použít kdekoli – podloží musí být stabilní a dobře prostupné min. do hloubky 60 cm. Také je třeba hubit vegetaci pod chatkou. Ceny hranolových roštů pod jednotlivé chatky a zemních vrutů vám sdělíme na dotaz.

Doprava a montáž
Dovoz a montáž chat a chatek umíme zajistit po celé ČR.
Levné typové chatky i atypy
Můžete si vybrat ze sériových chatek, případně si vymyslet vlastní.
Dbáme na kvalitu
Chaty a dřevostavby jsou vyrobeny z velmi kvalitního severského dřeva.

Kontakt

BARPEX Group s.r.o.

sídlo firmy:
Žirovnická 3133/6
10600 Praha 10

provozovna a hlavní sklad:
Nádražní 304
373 82 Včelná u Českých Budějovic

Tel. 771 153 330
Tel. 604 318 495
E-mail: obchod@chatky-sauny.cz